Nastavení přístupnosti

10.05.2021 - 13:26

Město plánuje boletickým hasičům koupit cisternu z dotace, JSDH na Starém Městě má nového velitele

Autor:

 Město Děčín pokračuje v podpoře jednotek sboru dobrovolných hasičů. Nyní se připravuje nákup nové automobilové stříkačky pro boletickou jednotku. V plánu je využít na její pořízení dotaci.

„Jednotka používá vozidlo staré skoro dvacet let, udržovat ho v uspokojivém technickém stavu, abychom zajistili akceschopnost jednotky, je ale finančně náročné,“ vysvětluje primátor města Jiří Anděl.

Pokud město dotaci obdrží a najde v rozpočtu finance na spoluúčast, mohli by se hasiči dočkat výměny vozu v roce 2022. Radní města již také schválili záměry nákupu dopravních automobilů pro JSDH Děčín – Křešice a JSDH Děčín – Horní Žleb. Také v tomto případě se bude město na pořízení nové techniky snažit získat dotace.

Loni město všem jednotkám pořídilo nový svolávací a informační systém FIREPORT. Po vyhlášení požárního poplachu Krajským operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru přijde každému hasiči do mobilu informace o výjezdu. V tu chvíli má hasič možnost potvrdit, zda se výjezdu zúčastní nebo ne. Systém dále otevře vrata do objektu, do garáží a rozsvítí světlo v hasičské zbrojnici. U jednotek dobrovolných hasičů kategorii JPO-III (Boletice, Staré Město a Horní Žleb) byl systém vybaven navíc také počítačem a monitorem, který zobrazuje údaje o konkrétním výjezdu. Současně jsou tyto informace přehrávány v reproduktoru. Hasiči mají proto už při přípravě na výjezd informaci o tom, kam pojedou, na jaký typ výjezdu (požár, nehoda atd.) a co budou při zásahu potřebovat. Tiskárna jim navíc vytiskne informace o výjezdu, včetně mapy s vyznačeným místem události. 

Nový velitel na Starém Městě

Novým velitelem JSDH na Starém Městě se stal minulý týden pětatřicetiletý František Smola. Nahradil Miloslava Mandzáka, který tuto jednotku vedl jedenáct let. Pod jeho vedením došlo u jednotky k personální stabilitě a ke zvýšení odborné úrovně a akceschopnosti. Jeho práci proto ocenil primátor města Jiří Anděl, který současně jmenoval velitelem staroměstské jednotky právě Františka Smolu. Tento pětatřicetiletý dobrovolný hasič v jednotce působí osmnáct let, dosud byl velitelem družstva. U kolegů má autoritu, podílí se na odborném výcviku hasičů, drobných opravách a splňuje odborné požadavky.

JSDH na Starém Městě před dvěma lety dostala nové dopravní vozidlo. V plánu je například dokončení zateplení fasády zbrojnice.

 

Počet zobrazení: 1688 Naposledy změněno: 21.05.2021 - 11:58
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top