mobilni rozhlas
10.06.2024 - 15:27

Boletický výchovný ústav podniká charitativní cestu k Baltu pro dobrou věc

Autor:
Boletický výchovný ústav podniká charitativní cestu k Baltu pro dobrou věc Tomáš Slavata - Cesta k Baltu

Vybraní chlapci z výchovného ústavu v Boleticích se vypraví na kolech k Baltu. „Smyslem akce je vybrat peníze, které budou věnovány domovu pro seniory na Kamenické ulici. Chlapci v průběhu akce budou muset prokázat dostatek fyzických i psychických sil. Cílem je posunout jejich komfortní zónu a překonat překážky, stejně jako v životě," říká Rudolf Jakubec, ředitel boletického výchovného ústavu. Cesta k Baltu se koná pod patronátem filantropa Tomáše Slavaty.

„Životní příběh Tomáše Slavaty je obdivuhodný. Mám velkou radost, že do svého projektu zapojil i děti z boletického ústavu. Tyto děti mají za sebou těžké životní zkušenosti, každá morální autorita, se kterou se setkají, je pro ně obrovským přínosem. Velice si vážím jejich rozhodnutí výtěžek věnovat potřebám našich děčínských seniorů,“ vítá aktivitu Anna Lehká, náměstkyně primátora pro sociální problematiku a životní prostředí.

Jízda, které se zúčastní také herci z Cirku La Putyka, se uskuteční od 10. do 14. 6. Informace k charitativní akci včetně reportáží z průběhu jednotlivých tras a výše vybrané částky najdete na stránkách Tomáše Slavaty - https://tomasslavata.cz.

Přispět můžete zde: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/cesta-k-baltu-volume-vii

Děčín je jedno z měst, kde se nachází výchovný ústav. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které tato zařízení zřizuje, připravuje jejich transformaci. Její součástí
jsou mimo jiné změny v personálním zajištění včetně systémové úpravy celého managementu. Město Děčín se obává, že připravovaná transformace nebude přínosem pro fungování tohoto zařízení, naopak by mohla zapříčinit zhoršení bezpečnostní situace ve městě. Proto iniciovalo společně s Výchovným ústavem v Boleticích nad Labem několik jednání a snaží se otevřít diskuzi o připravovaných změnách.

Počet zobrazení: 201
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
    
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

Digitální služby státu

portal obcana PORTÁL OBČANA
Nejrychlejší cesta ke službám státu. Snadná správa dokladů, výpisů z rejstříků, ale i datové schránky.
   
edoklady eDOKLADY
Nová éra prokazování totožnosti je tu! Všechna pracoviště magistrátu přijímají eDoklady.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2023
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top