mobilni rozhlas
02.05.2024 - 08:44

Městské slavnosti pobaví celou rodinu

Autor:

Jedna z největších kulturních akcí v Děčíně již brzy odstartuje. Tradiční městské slavnosti začínají 17. května a budou vás bavit celý měsíc. Přehledný program Městských slavností 2024 najdete také na webu www.idecin.cz.

„Na městské slavnosti se těším každý rok. Jsem rád, když se lidé baví, setkávají se a užívají si program, na kterém si pořadatelé vždy dávají velmi záležet,“ říká primátor města Jiří Anděl (ANO) s tím, že letošní program bude nejen pestrý, ale přinese i řadu novinek.

První víkend

„Letošní program zahájíme v pátek 17. května novinkou. Tou je pochodňový průvod městem z Husova náměstí do Křížové ulice, do kterého se veřejnost může připojit s lampiony,“ říká náměstek primátora pro školství, kulturu a sport Martin Pošta (Volba pro Děčín).

Zámecký, historicky laděný program o víkendu doplní ještě bitva o město na Mariánské louce a oblíbený Historický trh májový v zámeckých zahradách. Nejen pro děti je v sobotu připravena také přehlídka volnočasových aktivit Domu dětí a mládeže Mladé Labe na Smetanově nábřeží a milovníci květin si přijdou na své při populární floristické výstavě Děčínská kotva, která se ponese v duchu tématu „musica“.

Druhý víkend

Druhý víkend přinese na Mariánskou louku dřevosochání. Akce Sochaři Děčínu nabídne nejen umělecký zážitek, ale také spoustu dobrého jídla a příjemnou muziku. Program v sobotu doplní na stejném místě ještě Běláskové klání plné soutěžních stanovišť pro děti a parkoviště pod knihovnou oživí přehlídka a orientační závod historických vozidel Jízda na pohodu. Na neděli bude připraven program nejen pro seniory na Smetanově nábřeží a Den plný her pro celou rodinu na Starém Městě.

Třetí víkend

O víkend později, 31. května a 1. června, se uskuteční hudební festival Labefest. Na pátečním pódiu vystoupí nejprve vítězná kapela Labefest talentu, dále band Imodium, po nich Děčín rozzáří oblíbený Ohňostroj, tentokrát na téma James Bond a po té Smetanovo nábřeží roztančí chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina Mig 21. V sobotu vaše uši potěší například kapela Olympic, vtipnými texty pobaví Xindl X a show předvedou hvězdy rapu Yzomandias a Marpo & Troublegang.

Po loňské velmi úspěšné Chill-out zóně na Mariánské louce ji letos festival rozšíří a propojí tak se světy dospěláků a dětí. Tato bezplatná zóna nabídne na Den dětí rodinnou zónu s 2. stage, na které startuje program už v 10:00 loutkovým divadlem kejklíře Slávka. Dále se představí kouzelník Richard Nedvěd, bubenická show Tokhi & Groove Army, Lumpína, písničkáři Michal Horák, Láska, Stand Up Comedy a další. Na louce zažijeme i Chytrý kvíz, Madam Bicykloutku, chůdařské animace, workshopy, zahradní knihovnu, odpočinkové zóny, sami návštěvníci si vytvoří krásnou mandalu a bude zde probíhat Adrenalin Challenge Kids pro adrenalinové nadšence z řad našich nejmenších.

Vstupenky na Labefest zakoupíte prostřednictvím portálů www.vstupenkadecin.cz nebo www.ticketstream.czPrůchod z Mariánské louky na Smetanovo nábřeží nebude možný bez zakoupení vstupenky na festival. Lávka od Jižních zahrad Zámku Děčín bude průchozí.

Čtvrtý a pátý víkend

Předposlední víkend nabídne sportovní zážitky v podobě sobotní strhující atmosféry devětadvacátého ročníku Labského streetballového poháru a poslední etapy závodu run LABE run, který ocení na nábřeží své vítěze. Městské slavnosti pak zakončí 15. června Den v růžovém, kde budete moci ochutnat jedny z těch nejlepších růžových vín a frizzante z celé České republiky.

Počet zobrazení: 1906 Naposledy změněno: 05.06.2024 - 14:37
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
    
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

Digitální služby státu

portal obcana PORTÁL OBČANA
Nejrychlejší cesta ke službám státu. Snadná správa dokladů, výpisů z rejstříků, ale i datové schránky.
   
edoklady eDOKLADY
Nová éra prokazování totožnosti je tu! Všechna pracoviště magistrátu přijímají eDoklady.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2023
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top