Nastavení přístupnosti

06.05.2022 - 09:16

První víkend městských slavností (13. až 15.5.) láká na májové trhy či sochaře

Autor:

AKTUALIZACE: Zatímco v minulých letech začínaly městské slavnosti Labefestem a ohňostrojem, letos to bude jinak. První víkend slavností (13. až 15. května) nabídne Historický trh májový, Jízdu na pohodu a Sochaře Děčínu. POZOR, akce Jízda na pohodu se původně měla konat na parkovišti u knihovny, ale nakonec ji najdete na MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ.

Májový ples města byl zrušený

Město Děčín obvykle pořádalo ples na začátku roku, kvůli rekonstrukci Střelnice ale ples přesunulo právě na úvod slavností, a to na pátek 13. května. Pro nezájem veřejnosti byl ale ples zrušený, vstupné se bude vracet.

Trhy na zámku

Letošní historický trh májový se uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. května na zámku. Bohatý program vás zavede do historického románu Alexandra Dumase Tři mušketýři. Na hlavním zámeckém nádvoří se sjedou kejklíři, šermíři a ukázky dobových řemesel. Trhy budou již tradičně v sobotu zahájeny slavnostním průvodem, v zahradách budou gaskoňského šlechtice d´Artagnana provázet jeho přátelé Porthos, Athos a Aramis a během celého víkendu se budete moci zaposlouchat do dobové hudby nebo zhlédnout akrobatická vystoupení.

„Návštěvníkům nabídneme ochutnávku místních specialit, piva i prosecca, stánkový prodej se šperky, keramikou nebo bylinnou kosmetikou. Děti si zahrají ponožkovou bitvu, vyzkouší si řemeslné dílničky a určitě ochutnají spoustu dobrot,“ láká na trhy ředitelka zámku Miroslava Poskočilová.

Vstup pro veřejnost na trhy je z Dlouhé jízdy, od zámecké sýpky a ze Zámecké ulice. Vstupné je jednotné a na celý víkend dohromady stojí 70 Kč/50 Kč, děti do 6 let mají vstupné zdarma. V sobotu proběhne trh od 9 do 19 hodin, v neděli pak od 10 do 17 hodin. Vstup do Růžové zahrady zdarma, snížené vstupné na prohlídky zámku.

Program trhu najdete ZDE

Děčínská kotva

Nedílnou součástí městských slavností je také floristická soutěž Děčínská kotva. Letos se koná 51. ročník, jehož tématem je „Folklor” - návrat ke kořenům, tradicím, osvědčeným přírodě blízkým technikám. Floristé se budou činit již v týdnu, jejich práce si ale budete moci prohlédnout na zámku od pátku 13. května po celý víkend.

Sochaři Děčínu

Na parkovišti u Mariánské louky předvedou v sobotu 14. a v neděli 15. května své umění sochaři. Začátek je v sobotu ve 14 hodin. Tématem je letos „Make love, not war“. Na místě bude připraveno také občerstvení, s sebou vezměte i děti, program je připravený také pro ně. Součástí bude menší hudební festiválek, od 20 hodin se můžete těšit na Evu Vargo, po ní se od 21 hodin představí děčínská formace VIBES, od 22 hodin bude následovat YOUNGSELEKTAZ. Program se postupně aktualizuje, více informací sledujte ZDE.

Jízda na pohodu

Kdo má rád automobilové veterány, měl by v sobotu dorazit na Masarykovo náměstí. Proběhne tu Jízda na pohodu.

KOMPLETNÍ PROGRAM SLAVNOSTÍ NADJETE ZDE.

Z akce jsou pořizovány fotografie a obrazový záznam.

Počet zobrazení: 1677 Naposledy změněno: 31.05.2022 - 08:25
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2022
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top