Děčín završil spolupráci v projektu Obec pro všechny
Město Děčín v květnu 2026 úspěšně završilo spolupráci s Oddělení soudržnosti a implementace bydlení MMR v rámci projektu Obec pro všechny (registrační číslo projektu CZ.03.02.03/00/23_053/0004169, spolufinancováno EU), jejímž cílem bylo posílit otevřenost, srozumitelnost a rovný přístup ve fungování města, zejména v oblasti bezpečnosti a pocitu bezpečí. V průběhu spolupráce byla zpracována procesní analýza zaměřená na komunikaci města s občany, přístupnost veřejných institucí, prevenci kriminality a podporu bezpečného soužití. Výstupy analýzy byly městu odprezentovány, společně projednány a staly se podkladem pro konkrétní doporučení a další kroky v oblasti komunikace a přístupnosti. Spolupráce přinesla městu pohled na fungování procesů „očima občana“ a vytvořila pevný základ pro další systematický rozvoj, založený na transparentní komunikaci, spolupráci s klíčovými aktéry a posilování důvěry veřejnosti.

Aktuální informace MVČR k volbám
Jarní sbírka potravin proběhne v Děčíně v sobotu 25. dubna
Město Děčín se i letos zapojí do celorepublikové Jarní sbírky potravin, která se koná v sobotu 25. dubna. Dobrovolníci budou tentokrát v prodejně Kaufland v Obloukové ulici, kde pomohou od 8 do 13 hodin přebírat dary od veřejnosti. Na organizaci se spolu s městem podílí také spolek Slunečnice.
Zápisy do mateřských škol v Děčíně
Členství v okrskových volebních komisí v Děčíně
Občané, kteří mají zájem pracovat v okrskových volebních komisí pro volby do Zastupitelstva města Děčín a do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky v termínu 9. – 10. října 2026, v případě konání 2. kola voleb do 1/3 Senátu Parlamentu ČR pak 16. – 17. října 2026, a nebudou delegování zaregistrovanými volebními stranami, se mohou předběžně hlásit na e-mail volby@mmdecin.cz, nebo telefonicky na telefonních číslech 412 593 200 – 202.
Výsadba nových stromů v Želenicích 2. prosince
Město připravuje 2. prosince od 9:00 v Želenicích výsadbu nových stromů. Výsadba se uskuteční v prostoru u ulice Želenická, na pozemcích mezi bytovou zástavbou a autobusovou zastávkou.
Poplatek za odpady je splatný do 1. prosince 2025, magistrát již nerozesílá složenky
Připomínáme, že letošní druhá splátka poplatku za komunální odpad je splatná nejpozději do 1. prosince. Pokud platíte přes SIPO, najdete částku v listopadovém rozpisu. Ten, kdo platí převodem nebo hotově na magistrátu, již potřebné informace o platbě obdržel.


