Nastavení přístupnosti

mobilni rozhlas
03.11.2022 - 10:20

Street food, koncerty i rozsvícení stromku. První advent bude nabitý akcemi

Autor:

Děčínský advent začne poslední víkend v listopadu a s ním i první vánoční akce. Lidé se mohou těšit na různá kulturní představení, Vánoční food market a také na každoroční rozsvícení stromku, které se letos netradičně koná pod knihovnou. Na první adventní neděli pak naváže Vánoční zpívání se svařákem na Husovce a řada dalších akcí. Program akcí najdete zde.


Na vánoční atmosféru se mohou lidé naladit už 26. listopadu, den před první adventní nedělí. Pod knihovnou se bude konat Vánoční food market, kde zájemci budou moct ochutnat vánoční street food nebo nakoupit jedlé i jiné dárky. Po celou dobu food marketu budou k vidění i poslechu různá hudební vystoupení. Zahraje např. špičkový trumpetista Julius Baroš či Big Band, složený z bývalých i současných žáků konzervatoře v Teplicích.

 

V neděli 27. listopadu se bude konat tradiční Rozsvícení vánočního stromu, tentokrát pod městskou knihovnou. Město láká jak na vánoční stánky, tak i na bohatý kulturní program. Ten se skládá z loutkového Sváťova dividla, vánoční pohádky od Divadla Krabice Teplice či z vystoupení dvou děčínských pěveckých sborů – Pomněnky a Pěvecký sbor Gymnázia Děčín. Od pěti hodin večer je pak naplánované slavnostní rozsvícení stromku a možná se připojí i andělé. Poté odstartuje pražská skupina MarZ, která se svou tvorbou pohybuje na hranici folku, jazzu a popu. Adventní večer uzavře vánoční koncert zpěváka Daniela Hůlky a jeho dlouholetého přítele, multiinstrumentalisty Jiřího Škorpíka.

Všechny víkendové akce začnou v deset hodin dopoledne. V čase mimo kulturní představení se budou moct lidé podívat na tradiční dřevosochání nebo se účastnit libverdské vánoční dílny a vyrobit si vlastní adventní svícen, případně i jiné vánoční dekorace. Návštěvníky celým programem provede moderátor Tomáš Kettner.
V duchu Vánoc se ponesou i pozdější prosincové akce. Město nabídne Rockové Vánoce s Krampus čerty, páteční DJ’s advent tour, Vánoční Swap či Vánoční trhy regionálních výrobců. Na své si přijdou také děti při Pohádkovém dni před íčkem nebo i fanoušci Wima Hofa o vánočním dni pro otužilce. Zároveň se bude každou středu pořádat Vánoční zpívání se svařákem na Husově náměstí. Akce začne vždy ve dvě odpoledne a na šestou se přesune do Křížovy ulice, kde bude také možnost zahřát se nad hrnkem svařeného vína. V plánu jsou i Vánoční koledy s Karlem Suchánkem nebo koncert ukrajinské zpěvačky Lumary.
Podrobnosti k adventnímu programu se pravidelně aktualizují na webu www.idecin.cz a také na facebookových stránkách Město Děčín a Děčín pro turisty.

Děkujeme Skupině ČEZ za podporu.

CEZ Skupina Logo vertikalni CZ Barva pozitiv CMYK

Počet zobrazení: 1663 Naposledy změněno: 21.11.2022 - 14:00
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2023
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top