Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
19.12.2014 - 13:54

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ - V srdci Děčína, Děčín v srdci

Autor:

Skautské středisko SOJČÁCI Děčín spolu s Městským divadlem Děčín tradičně vyhlašuje už 9. ročník literární soutěže „V srdci Děčína, Děčín v srdci“, přičemž ten letošní má podtitul „Strach má velké oči“. A jak velké ty oči nakonec budou, se můžete osobně přesvědčit 13. března 2015, kdy proběhne slavnostní večer na pódiu děčínského divadla spojený s vyhodnocením a s originálním čtením nejlepších textů. Zároveň se všichni můžete těšit na novou variaci našeho tématu Červené karkulky, a to od Jakuba Folvarečného „Vlk a hlad“. Vstup je ZDARMA.

Zkušená porota se už teď těší na práce všech, kterým přináší psaní radost, o kterou by se s ostatními rádi podělili. Už dávno nejde jen o regionální soutěž, každoročně dostáváme příspěvky z celé republiky.
Uzávěrka soutěže bude 1. března 2015. Nejlepší příspěvky budou otištěny v měsíčníku ENTER a týdeníku PRINCIP. Pravidla a ostatní informace jsou na www.divadlodecin.cz, sekce projekty.
Tato prozaická a dramatická soutěž je jediná svého druhu v Děčíně. Umožňuje autorům v širokém spektru (od dětí přes studenty středních škol až po dospělé zájemce) prezentaci jejich děl včetně posouzení odbornou porotou, která se na závěr slavnostního večera nabízí k individuálnímu rozboru jednotlivých příspěvků v zákulisí. Není lehké vybrat nejlepší práce ve třech kategoriích (podle věku) a dvou žánrových skupinách (próza, drama), ale už teď jsme na ně zvědaví.
Pište a nezapomeňte přijít do divadla,
Ocenění mohou získat hodnotné ceny spolu s finančním obnosem (vítěz obdrží 1000,- Kč).
Jako předsedkyně poroty se těším na zaslané příspěvky.
Hana Cermonová, vedoucí skautského střediska Sojčáci

 

Back to top