Nastavení přístupnosti

mobilni rozhlas
01.12.2022 - 07:36

S adventem přichází bohatá nadílka akcí

Autor:

Advent už je v plném proudu a s ním i vánoční program. Lidé se mohou těšit na hudební večery s děčínskými DJs, vánoční zpívání se svařákem, swap nebo Rockové Vánoce s Krampus čerty. Nebudou samozřejmě chybět ani tradiční vánoční trhy na zámku nebo u muzea.

 

Prosinec v Děčíně bude nabitý akcemi. Zkraje tohoto měsíce se uskuteční první vystoupení v rámci DJ´s advent tour. V pátek 2. prosince tak před městskou knihovnou zahrají Phobiacs, kteří experimentují s prvky housu, techna, hip hopu či r&b. Další hudební večery s děčínskými diskžokeji jsou naplánované na 9., 16. a 23. prosince. Lidé se mohou těšit na reggae trio Young Selektazz, Decksters group a djovskou skupinu DCGround.

Další hudební akcí je Vánoční zpívání se svařákem na Husově náměstí. To se koná každou prosincovou středu až do 21. prosince. Akce začne vždy ve dvě odpoledne a na šestou se přesune do Křížové ulice, kde bude rovněž možnost se zahřát nad hrnkem svařeného vína. Pro fanoušky tvrdší muziky jsou naplánované Rockové Vánoce s Krampus čerty, které se uskuteční 4. prosince před knihovnou.

Na své si ovšem přijdou i rodiny s dětmi při Pohádkovém dni před íčkem nebo fanoušci Icemana o vánočním dni pro otužilce. V plánu jsou i Vánoční koledy s Karlem Suchánkem nebo koncert ukrajinské zpěvačky Lumary.
Pokud někdo plánuje vánoční úklid svého šatníkunebo ho naopak chce obohatit o zajímavý , kousek, může se 6. prosince stavit na Vánoční swap pod knihovnou. Lidé mohou přinést své staré nenošené oblečení, které organizátoři vystaví a následně ho budou nabízet zadarmo ostatním. Na swap se mohou podívat i ti, kteří žádné módní kousky nepřinesou, ale budou si chtít jen něco pěkného odnést. Neudané oblečení se odešle potřebným.

K děčínskému adventu neodmyslitelně patří i tradiční vánoční trhy. První z nich se budou konat v Podmoklech před děčínským hostelem, další se uskuteční u muzea, na Husově náměstí, na zámku nebo také v Křížové ulici. Ve čtvrtek 15. prosince budou vánoční trhy i pod knihovnou, kde bude možné nakoupit produkty s regionální značkou Českého Švýcarska. Své trhy budou mít letos i Podmokly. První se bude konat 10. prosince, další 17. prosince. O program se postará stálice adventních trhů Dům dětí a mládeže se svými pěveckými a tanečními vystoupeními, Ondřej Ruml, SaH, Radka Fišarová nebo Nina Radnická. Svůj adventní program plánuje i děčínská zoo. Lidé se budou moct účastnit Čertovského reje nebo Čekání na Ježíška, při kterém bude možnost přinést různé dobroty pro zvířata.

Město zároveň láká na novinku letošních Vánoc, a tedy vánočně laděné fotopointy. Jeden je umístěný pod městskou knihovnou, další na Husově náměstí, v Křížové ulici nebo na Smetanově nábřeží.
Podrobnosti k adventnímu programu se pravidelně aktualizují na webu www.idecin.cz a také na facebookové stránce Děčín pro turisty. Pro bližší informace se hodí sledovat i facebookové události konkrétních akcí. Vánoční program je zároveň rozvěšený na různých místech v Děčíně – na Husově náměstí nebo na autobusových zastávkách na Tyršově a Myslbekově ulici.

Počet zobrazení: 1390 Naposledy změněno: 19.12.2022 - 08:54
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2023
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top