mobilni rozhlas
23.06.2023 - 13:09

AKTUALIZACE: Labské nábřeží bude mít nový povrch, řidiče a cestující čekají dopravní omezení

Autor:

AKTUALIZACE: Práce probíhají rychleji, než se předpokládalo a 4. etapa, tedy úsek od kruháče u mototechny ke kruháči u Tesca, bude hotový již příští úterý. Poslední etapa, zahrnující práce na kruhovém objezdu u Tesca, začne ve středu 26. 7. a měla by být dokončena v pátek 28. 7. 2023. V rámci této etapy bude v místě zachován jednosměrný provoz na semafory ve směru od ul. Předmostní k Tescu. Všem řidičům děkujeme za trpělivost.

 

První červencový týden odstartují práce na pokládce nových povrchů na Labském nábřeží. Práce jsou rozděleny do pěti etap. Nový povrch dostane komunikace od železničního přejezdu v Přípeři až po kruhový objezd u Tesca. Investorem akce je Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. 

První etapa prací začne v pondělí 3. července a potrvá čtyři dny. Během nich bude pro veškerou dopravu vždy od 8 do 17 hodin zcela uzavřený úsek od Tyršova mostu k železničnímu přejezdu v Přípeři. Neprojedou tudy ani autobusy, omezení se tak dotkne například i turistických autobusů směrem na Sněžník.

INFORMACE k městským autobusům najdete ZDE... 

Na tento úsek navážou práce na křižovatce u Tyršova mostu. Během nich budou moci auta obousměrně projíždět pod mostem, dopravu zde bude řídit semafor. Práce jsou zatím naplánovány na 6. a 7. července, trvat by ale měly pouze jeden den.
Během druhé etapy od 10. do 14. července proběhne frézování a pokládka nového povrchu mezi Tyršovým mostem a kruhovým objezdem u mototechny. Uzavřena bude vždy polovina komunikace, ta druhá bude jedním směrem vždy průjezdná, a to ze směru od Tyršova mostu do Podmokel. Opačným směrem budou muset auta i autobusy jezdit po Novém mostě. Dopravní podnik města Děčína proto připravuje pro cestující podrobné informace.
Ve dnech 15. a 16. července bude při třetí etapě zcela uzavřen kruhový objezd u mototechny. Tento víkend bude opět nutné pro přejezd přes Labe využít Nový most.
Čtvrtá etapa zahrnuje úsek od kruhového objezdu u mototechny ke kruhovému objezdu u Tesca. Práce na tomto úseku budou probíhat od 17. července do 5. srpna s tím, že opět bude polovina komunikace jednosměrně průjezdná, a to směrem od Tesca.
Poslední pátá etapa zahrnuje práce na kruhovém objezdu u Tesca. Plánovaná je na 6. až 10. srpna, provoz v tomto místě bude řízený semafory.
Rozplánovaný harmonogram může narušit nepřízeň počasí. Pokud by pršelo, může se pokládka nových povrchů prodloužit.
Oprava povrchů zkomplikuje život nejen řidičům, ale také obyvatelům a podnikatelům na Labském nábřeží.
„Dohodli jsme se se zhotovitelem, že bude místní obyvatele podrobně informovat o harmonogramu prací,“ říká náměstek primátora Ondřej Smíšek (Náš Děčín). „Kromě toho chceme, aby v kritických dnech, tedy především při uzavření kruhového objezdu u mototechny, nasadila městská policie do ulic více hlídek a pomohla řešit aktuální dopravní problémy,“ dodal náměstek primátora.
Pro řidiče bude klíčové sledovat dopravní značení. Pokud dojde ke změnám harmonogramu, aktuální informace se dozvíte na Facebooku Město Děčín, webu města či prostřednictvím infokanálu MUNIPOLIS, registrovat do systému se můžete ZDE...

Jak budou jezdit při uzavírkách na Labském nábřeží zelené autobusy DÚK:

První etapa od 3.7. (Tyršův most – Přípeř): Linka 433 Děčín-Sněžník pojede z autobusového nádraží na hlavní vlakové nádraží a dále Teplickou ulicí směr Bynov (zastavuje na zastávce Bynov, škola) a Jílové (zastavuje na zastávce Jílové, papírny) a dále na Sněžník (na zastávku celnice). Na lince bude platit výlukový jízdní řád. Pozor, linka nebude po dobu uzavírky převážet jízdní kola.

Druhá etapa a třetí etapa od 6.7. (Tyršův most až kruhový objezd u mototechny): Autobusy pojedou po stanovených objízdných trasách přes Nový most. Zastávky Tyršova a Myslbekova tedy nebudou obsluhovány. Náhradní zastávkou bude Zámecký rybník.

Na linkách 402, 432, 433, 434, 436, 437 a 438 budou platit výlukové jízdní řády.

Čtvrtá a pátá etapa rekonstrukce Labského nábřeží do provozu DÚK nezasáhnou.

 

Počet zobrazení: 3420 Naposledy změněno: 28.07.2023 - 08:12
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
    
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

Digitální služby státu

portal obcana PORTÁL OBČANA
Nejrychlejší cesta ke službám státu. Snadná správa dokladů, výpisů z rejstříků, ale i datové schránky.
   
edoklady eDOKLADY
Nová éra prokazování totožnosti je tu! Všechna pracoviště magistrátu přijímají eDoklady.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2023
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top